Úspěchy mladých šachistů v Beskydech

Mladí náměšťští šachisté dosáhli v posledních měsících dalších výrazných úspěchů.

Talent Cup 2023

Ve dnech 14.-17. prosince 2023 se v resortu Sepetná na Ostravici konal již 15. ročník turnajů Talent Cup s mezinárodní účastí. Z TJ Náměšť nad Oslavou bojovali úspěšně hned dva chlapci: V turnaji C pro děti do 9 let bojoval Stanislav Čech a po 9 kolech získal celkem 6,5 bodu stejně jako další tři z 20členného startovního pole. Nejlepší pomocné hodnocení rozhodlo o tom, že Standa zvítězil a dosáhl tak pěkného úspěchu!

Celkové pořadí turnaje C

Martin Policar mohl podle svého ročníku narození hrát turnaj B do 11 let, ale vybral si těžší skupinu A s 27 soupeři do 15 let. Starších soupeřů se nezalekl a v 7 kolech získal 5,5 bodu, což znamenalo 2.-3. místo a s lepším pomocným hodnocením se umístil na krásném 2. místě!

Celkové pořadí turnaje A

Turnaje šachových nadějí 2024

Ve dnech 28. března – 1. dubna 2024 se v národním domě ve Frýdku-Místku konal již 43. ročník Turnajů šachových nadějí (TŠN) s mezinárodní účastí. Z TJ Náměšť nad Oslavou byl nejúspěšnější Antonín Kukla v kategorii do 9 let, kterou mezi 34 účastníky se ziskem 7,5 bodu z 9 partií vyhrál!

Celkové pořadí HD 9

Stanislav Čech již postoupil do kategorie do 12 let a v kategorii do 15 let bojoval Jonáš Tankó. Ve vyhlášené soutěži 5členných družstev napříč kategoriemi tito tři mladí náměšťští šachisté  spolu s dalšími dvěma z jiných oddílů na Vysočině získali s družstvem „Vysočina“ bronzové medaile za 3. místo z 26 družstev. Zlato brali Angličané.

Věříme, že dosažené úspěchy budou povzbuzením do dalších tréninků s cílem stále se zlepšovat!