Po pauze Czech Open Pardubice!

Po MČR družstev mladších žáků se začaly hrát i turnaje dospělých šachistů. Proslulý festival šachu a her Czech Open v Pardubicích začal tradičně mistrovstvím ČR čtyřčlenných družstev. TJ Náměšť nad Oslavou postavila tým složený z Davida a Petra Mičulkových a Jakuba s Matějem Zezulových.

Družstvo si chtělo především zahrát po tak problematickém odbobí. Očekávání bylo vrchovatě naplněno, v 5. kole dokonce po vynikajícím výkonu Náměšť porazila vysoko favorizovanou Chrudim, ale těsné prohry v posledních dvou kolech Náměšť odsunuly z průběžného 43. místa až na 65. příčku celkového pořadí. Na 1. šachovnici hrál David Mičulka, který získal ze 7 partií 2 body. Kromě jednoho ze soupeřů měli všichni Davidovi soupeři ELO o 100-300 bodů vyšší, takže i nižší bodový zisk znamenal vzhledem k síle soupeřů slušný výkon, protože udržel remízami mnohem silnější hráče včetně 3 mistrů FIDE. Petr Mičulka vybojoval na 2. desce 5,5 bodu při skóre proti mistrům FIDE 1:1 a připisuje si slušnou porci ELO-bodů. Ještě více ELO-bodů získává Jakub Zezula, který na „trojce“ potvrzuje, že jeho výkonnost se prudce zlepšuje a uhraných 50% bodů proti soupeřům v průměru o 300 ELO-bodů silnějším je výborných. Dva body přinesl družstvu i Matěj Zezula. Proti o hodně silnějším soupeřům sice byl ještě většinou udolán, porazil ale hráče s 1. výkonnostní třídou s ELO téměř 1900. Způsob, jakým se to stalo, byl ještě působivější. Soupeř neudělal nějakou hrubou chybu, ale Matěj obětoval gambitového pěšce, celou partii byl aktivnější, soupeře přehrával a po asi 4 hodinách hry se dočkal zasloužené výhry. Podrobné výsledky Náměště: https://chess-results.com/tnr564702.aspx?lan=5&art=20&turdet=YES&flag=30&snr=66

Zkušenosti s vážnými partiemi získávali i další členové šachového oddílu. Otec Zdeněk Šťáva se svými dcerami Helenou, Markétou a Lucií získali jednu zápasovou remízu a ukrajinský tým dokonce porazili, což jim stačilo na celkové 81. místo.

Další hráči náměšťského Áčka hráli pod názvem družstva „Walkův protigambit“ ve složení Petr Walek (Ostrava) 4 b./7, Vít Kratochvíl (Jihlava) 4,5/7, Josef Růžička (Znojmo) 4,5/7 a kapitán Tomáš Košut 3/7. Po výborném výkonu porazili ve 3. kole 5. nasazený Duras Brno, celkově se umístili na 12. místě.

Zajímavostí byla účast bývalého ministra zdravotnictví, mistra FIDE Romana Prymuly, který hrál na 1. šachovnici družstva „Hotel Don Giovanni“ a uhrál 3 body ze 6 partií. Celkové výsledky zde: https://chess-results.com/tnr564702.aspx?lan=5

(MIČ)

šachový oddíl
TJ Náměšť nad Oslavou
Žerotínova 386
675 71 Náměšť nad Oslavou

Kontakty

Sledujte nás na našem novém webu: www.sachy-namest
Powered by WEB4SPORT
Copyright K-system 2024