Opustil nás Vilém Feldvábl

3. ledna 2023 ve věku 77 let opustil své šachové přátele a vydal se do šachového nebe Ing. Vilém Feldvábl.

Narodil se 25. 10. 1945 a mládí prožil v Borkovanech na jižní Moravě. Po absolvování základní školy studoval v letech 1960-1964 na ZTŠ v Mikulově a posléze, v roce 1969 úspěšně dokončil vysokoškolská studia na VŠZ v Brně. Již v době středoškolských studií se šachy staly jeho celoživotním koníčkem. Brzy se stal silným závodním hráčem a jako člen šachových oddílů v Kloboukách a později v Brně dal pocítit své šachové kvality mnohým soupeřům.

Do Náměště se přistěhoval v roce 1981 a brzy se stal posilou náměšťských šachistů. Pravidelně a velice obětavě se účastnil v náměšťských barvách mistrovských soutěží družstev, byl stálou oporou v krajském přeboru a v dobách největší slávy náměšťského šachu i v soutěžích ligových. V letním období se rád účastnil otevřených turnajů, několikrát bojoval na seniorském turnaji v Olomouci, Pardubicích, úspěchy sklízel i na turnajích v Praze, Liberci, Rychnově, Tatranské Lomnici, Banské Štiavnici, Břeclavi či Znojmě.

Odchodem Viléma ztrácí náměšťští šachisté dobrosrdečného přítele, vtipného kamaráda a nemilosrdného bojovníka na 64 polích.

Čest jeho památce

 – Miroslav Horák –

Převzato z webu KŠSV

šachový oddíl
TJ Náměšť nad Oslavou
Žerotínova 386
675 71 Náměšť nad Oslavou

Kontakty

Sledujte nás na našem novém webu: www.sachy-namest
Powered by WEB4SPORT
Copyright K-system 2024