TJ Náměšť nad Oslavou „B“ : Jiskra Havlíčkův Brod „A“ – KP, 1. kolo

8-0
TJ Náměšť nad Oslavou B Jiskra Havlíčkův Brod A
Zezula Jakub V Z 1972 1 0 2026 Pavliš Matěj H Z
Kratochvíl Vít V Z 2154 1 0 1873 Ježek Zdeněk Z
Mičulka Petr V Z 2010 1 0 1770 Linhart Jaroslav Z
Mejzlík Vojtěch Z 2101 1 0 1427 Kocman Patrik H
Zelený Tomáš Z 1873 1 0 1864 Provazník Ivo Z
Zezula Matěj Z 1744 1 0 1642 Dlasek Ján
Policar Martin Z 1620 1 0 0 Ishchuk Oleksandr
Kavanová Anežka 1519 1 0 1450 Havel Jiří
8 0

Na úvod KP přistál kanár

Náměšťské Béčko vstoupilo do letošní šachové sezóny družstev v neděli 22. října 2023. Na domácí půdě jsme přivítali A-tým Havlíčkova Brodu. Chvíli se zdálo, že soupeři se dívali do původního zpravodaje, kde se objevily chybné časy začátků utkání, a plánovali přijet až na desátou. Naštěstí se pár minut po deváté ve dveřích hrací místnosti zjevili první havlíčkobrodští hráči, což naznačilo, že se začne později, ale pouze s minimálním zdržením.

Podle okleštěné sestavy hostů jsme museli od začátku myslet na zisk bodů, nejlépe všech tří. Plán se podařilo splnit do puntíku, vítězství jsme totiž zaznamenali na každé šachovnici a přidělili soupeři nepopulárního kanára. V případě soutěží družstev dospělých tedy 8:0.

Na první šachovnici se odehrál souboj spoluhráčů z našeho mládežnického extraligového družstva. Opačné rošády v Sicilské a s tím spojené útočné a kombinační komplikace sedly více Kubovi Zezulovi a Matěj Pavliš musel kapitulovat. Já jsem černými čelil méně hrané variantě, kde figurky bílého po očku sledovaly mého krále, ale ve výsledku jejich zvláštní postavení vedlo k zisku kvality. Když jsem přežil všechny taktické a poloútočné pokusy, mohl jsem slavil vítězný bod. Další v sestavě byl Petr Mičulka. Proti soupeři se tentokrát nepustil do romantických obětí, ale postupně jej přehrál a závěrečný tlak na krále černý neustál. Na čtyřce se Vojta Mejzlík jako první favorit propracoval k jasné výhodě. Mladý protivník byl ovšem houževnatý a partie dospěla až do věžové koncovky. Zde náš hráč ukázal nejen zkušenosti, ale také vynalézavost a zaslouženě zavěsil.

Na páté šachovnici hájil barvy Náměště Tomáš Zelený. V partii byl už od začátku více ambiciózním hráčem, což potvrdil přesnou hrou, donutil soupeře k oslabení a zbytek byl díky přesné hře jednobrankovou záležitostí. Matěj Zezula musel být při partii trpělivý. Při téměř rovném a klidném průběhu hrála svoji roli každá výměna. Trpělivost přinesla růže a zisk pěšce vedl do lepší věžovky. Soupeř kousal, ale Matěj dohrávající jako poslední, nezapomněl na tréninky v počátcích kariéry a most postavil s přehledem. Martin Policar na sedmičce sice dohrál jako první, ale sám dobře ví, že havlíčkobrodský hráč nevyužil naplno oběť, která velmi oslabila bílého malou rošádu. I takové partie život šachisty přináší. Výhra se počítá. Anežka Kavanová neměla černými žádný problém. Už v zahájení přechytračila bílého a získala pár pěšců. Bylo nutné být na pozoru, ale i tato partie měla vítěze (v tomto případě vítězku) na naší straně. Zažili jsme neuvěřitelný vstup do soutěže a rozhodně se podobně vyvíjejícím zápasům bránit nebudeme. 🙂

Vít Kratochví

 

Zelený Tomáš – Provazník Ivo

šachový oddíl
TJ Náměšť nad Oslavou
Žerotínova 386
675 71 Náměšť nad Oslavou

Kontakty

Sledujte nás na našem novém webu: www.sachy-namest
Powered by WEB4SPORT
Copyright K-system 2024