Sestry Šťávovy na turnaji Chess Lady v Táboře

My sestry Šťávové jsme se zúčastnily turnaje Chess Lady v Táboře. Hrálo se 7 kol s tempem 2×20 minut + 5 sekund na tah. Turnaje skupiny A+B, který jsme hrály, se zúčastnilo 44 dívek, tedy účast byla větší než minulý rok. Prostory střední průmyslové školy, kde se turnaj hrál, byly sice poněkud malé, ale pro potřeby turnaje vystačily, a řekly bychom, že jsme si všichni turnaj velmi užili. Naše dojmy z turnaje jsou následující:
Helena
Turnaj byl podle mě dobrou příležitostí si otestovat svůj postřeh v partii. Tempo turnaje na mě bylo ale poměrně rychlé, protože jsem poslední měsíce hrála pouze vážné partie, a také mi pár partií trvalo, než jsem se rozehrála. Nakonec jsem ale získala 5 bodů a umístila se tak na 7. místě celkového pořadí (5. místě v kategorii A) a se svým výsledkem jsem spokojená.
Markéta
V prvních 4. Kolech jsem měla poměrně velké štěstí, kdy jsem vyhrála nejen díky soupeřovým chybám. Zbylá tři kola jsme již neudržela pozornost, obzvláště poslední kolo, kdy jsem měla dost velkou šanci. I tak jsem skončila na celkovém 15. místě se 4 body.
Lucie
Mě se turnaj moc nepovedl. Myslela jsem si, že to bude dobrý, ale nebylo. Hned první 3 kola jsem prohrála a následující vyhrála. V 5. kole mi soupeřka dala figuru a díky tomu jsem to jednoduše dotáhla do výhry. Ovšem 6. kolo pro mě bylo prokleté smůlou. Kolo jsem prohrála na plné čáře. V sedmém kole jsem to zremízovala v prohráné pozici, díky tomu, že si soupeřka nevšimla jednotahové výhry. Nakonec jsem skončila celkově na 33.  místě s 2½ body.

 – Lucie Šťávová –

Výsledky

 

šachový oddíl
TJ Náměšť nad Oslavou
Žerotínova 386
675 71 Náměšť nad Oslavou

Kontakty

Sledujte nás na našem novém webu: www.sachy-namest
Powered by WEB4SPORT
Copyright K-system 2024